GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE – 3 dni

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

DZIEŃ 1 Wyjazd o godz. 7:00. Przejazd do Rezerwatu „Skałki Piekło” – na długości około jednego kilometra występują tu zwietrzałe skały piaskowcowe o osobliwych kształtach, a ich wysokość dochodzi do ośmiu metrów, następnie  obejrzymy wspaniały pomnik przyrody- dąb „Bartek”, jedno z najstarszych drzew w Polsce. Bodzentyn- ruiny zamku z II połowy XIV wieku.

Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 Śniadanie, przejście z przewodnikiem pasmem Łysogór: Nowa Słupia, Święty KrzyŜ- zejście do katakumb, następnie zdobycie Łysicy, przejście do Św. Katarzyny. Lekcja geologii Gór Świętokrzyskich w Muzeum Minerałów i Skamieniałości, zwiedzanie szlifierni kamieni. Powrót na miejsce zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie zamku w Chęcinach. Wizyta w Kielcach- Dawny Pałac Biskupów Krakowskich. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd  do domu

Możliwość rozszerzenia/zmiany programu o: – ogród włoski przy Dawnym Pałacu Biskupów, – Muzeum Lat Szkolnych S. Żeromskiego, – Kadzielnię, – Park Etnograficzny w Tokarni,  – Dworek Mikołaja Reja w Nagłowicach, – Muzeum w Krzemionkach Opatowskich, – Park Dinozaurów w Bałtowie, – Jaskinię Raj (rezerwacja z dużym wyprzedzeniem).

Cena obejmuje:

Przejazd autokarem, zakwaterowanie (2 noclegi), wyżywienie (2 śniadania, 2 obiadokolacje, obiad),

opiekę pilota, ubezpieczenie NNW,

Bezpłatny udział 3 opiekunów – przy udziale 44 uczestników.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY:

Oczywiście można skorzystać z telefonu 89 534 24 14, wysłać zapytanie  za pomocą emaila: lub skorzystać z innych metod kontaktu.