Toruń – gry miejskie

Program:

  • Wyjazd z miejsca podstawienia. Przejazd do Torunia.
  • Spotkanie z przewodnikiem

Gry miejskie:

Interaktywny spacer „Zbierając toruńskie szelągi”

Dynamiczne zwiedzanie dla grup dziecięcych – spacer z przewodnikiem połączony z wspólnym rozwiązywaniem zagadek. W każdym punkcie trasy na młodych turystów czekają rozmaite zadania i pytania, za które można dostać punkty w formie wycieczkowych szelągów. Dla tego, kto zbierze ich najwięcej, na koniec przewidziana jest piernikowa nagroda.

Trasa szczególnie polecana dla grup szkolnych.

Gra miejska dla starszych klas i dla dorosłych

Wciel się w rolę dawnego toruńskiego kupca! Twoim zadaniem jest opanować handlowy rynek w mieście, a w tym celu musisz znać dawne jednostki miary i wagi! Jedna grzywna – dużo to, czy mało? Łaszt starczy dla wielu, czy może jednak nie? Ile to wiardunek, a ile półskojec? Po grze żadnych tajemnic nie będą miały dla Ciebie także krzyżackie szelągi i brakteaty.

Klasa dzieli się na mniejsze grupy i rozwiązuje zadania związane z dawnym handlem i średniowiecznymi jednostkami poznając przy tym jeszcze lepiej zabytki Torunia. Na zwycięzców czeka nagroda.

Gra miejska dla młodszych klas

Toruń to miasto Kopernika. W trakcie gry poznasz najważniejsze miejsca, w których bywał wielki astronom. Gdzie był jego dom… a raczej domy? Kogo spotykał na toruńskich ulicach? Czy miał daleko do szkoły i do kościoła? Klasa dzieli się na mniejsze grupy i rozwiązuje zadania związane z Mikołajem Kopernikiem i jego życiem w Toruniu. Gra odbywa się w ścisłym centrum Torunia i pozwala poznać miasto poprzez zabawę. Na zwycięzców czeka nagroda.

Istnieje możliwość połączenia gry miejskiej ze zwiedzaniem

  • Obiad drugie danie

Do wyboru:

  • Muzeum Piernika | wizyta w jednym z najpopularniejszych muzeów Torunia; udział w warsztatach wypieku słynnych toruńskich pierników wg starych receptur, w tradycyjny sposób.
  • Młyn Wiedzy pobyt w Centrum Nowoczesności w instytucji kultury, której głównym zadaniem jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej. Celem Centrum Nowoczesności jest przekazywanie wiedzy w sposób interaktywny. Można osobiście przeprowadzać eksperymenty i stać się na chwilę prawdziwym naukowcem
  • Wyjazd w drogę powrotną.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt:

uzależniony od ilości osób i wyboru atrakcji.

Cena zawiera: Transport, ubezpieczenie NNW, udział w warsztatach, opiekę pilota i przewodnika, obiad.

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY:
Oczywiście można skorzystać z telefonu 89 525 14 18, wysłać zapytanie za pomocą emaila: biuro@grajan.pl lub skorzystać z innych metod kontaktu.